Лікування карієсу

 

Карієс – це патологічний стан, що призводить до руйнування твердих тканих зубів, внаслідок місцевого впливу кислот, які виділяють бактерії, що містяться в зубному нальоті. Кислота викликає демінералізацію (розчинення) емалі зуба.
В залежності від глибини ураження, карієс поділяється:

Стадії розвитку карієсу

1. Карієс, в стадії плями
Ділянка емалі втрачає свій блиск і щільність, стає шорсткою. Будь-які скарги ще відсутні і важко діагностувати. Зазвичай лікар виявляє за допомогою рентгенологічного знімку.

2. Поверхневий карієс
На місці демінералізованної емалі пляма переходить у дефект емалі, тобто утворюється порожнина, внаслідок відсутнього своєчасного лікування. Можливе виникнення чутливості в місці дефекту.

3. Середній карієс
Ураження просувається глибше через емаль до дентину. Карієс розвивається швидко. Характерні скарги на біль від хімічних (солодке, солоне, кисле) і термічних подразників, які зникають одразу після усування дії подразника. Також пацієнт може виявити каріозну порожнину через скарги на застрягання їжи.

4. Глибокий карієс.
При огляді зуба виявляється глибока каріозна порожнина. Без своєчасного і належного лікування, карієс може перейти в більш важкі форми захворювань зуба (пульпіт, періодонтит) і привести до його втрати.

Схематичне зображення карієсу

Лікування карієсу полягає в препаруванні каріозної порожнини з метою видалення ураженних тканин та відновлення зуба за допомогою фотополімерних матеріалів.

Записатися на візит